پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
عکس‌هایی از پرواز آخر شاتل فضایی ایندیور
نوشته شده در یک شنبه 2 مهر 1391
بازدید : 12589
نویسنده : امیر

 

در طول سه روز گذشته، شاتل فضایی ایندیوِر از مرکز فضایی کندی در فلوریدا، به لوس‌آنجلس برده شد تا در مرکز فضایی کالیفرنیا به نمایش گذاشته شود. ایندیوِر در طول مسیر، سوار بر پشت یک بوئینگ 747 و در وضعیت پرواز در ارتفاع پایین، به وداع با شهرها و مراکز ناسا در بخش جنوبی ایالات متحده پرداخت.

این سفر، آخرین دُور افتخار برای فضاپیمایی بود که دسترسی مطمئن فضانوردان به ایستگاه فضایی و مدار نزدیک زمین را فراهم می‌آورد و 197 میلیون کیلومتر مسیر را طی 2 دهه و با انجام 25 پرواز پیمود. میلیون‌ها نفر در این سه روز، بالا را نگاه کردند، عکس گرفتند و در حالی که شاتل از فراز سرشان می‌گذشت، فریاد و هلهله سر دادند.

عکس بالا، مربوط به آغاز سفر ایندیور در روز چهارشنبه 29 شهریور است. در ادامه مطلب نیز 12 عکس از این سفر را برای شما قرار داده‌ایم.

javahermarket


:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,Up Mouse، محصولی جدید برای کاهش آسیب های دست
نوشته شده در جمعه 10 شهريور 1391
بازدید : 2393
نویسنده : امیر


یک محقق دانشگاه کلمبیا که در پی استفاده مداوم از ماوس معمولی دچار عارضه صدمات کشیدگی مکرر(RSI) شده بود، دست به ساخت نوع پیشرفته‌ای از این دستگاه زده که بجای فشار دست به پایین برای اجرای خواسته، انگشتن به سمت بالا حرکت می‌کنند.ماوس جدید دانیل بنامی "آپ ماوس" نام داشته که در آن دکمه‌های کلیک در بالای انگشتان قرار گرفته‌اند. در یک ماوس معمولی، نیروی فشار با استفاده از تاندونهای فلکسور ایجاد می‌شود. این عضلات منجر به بسته شدن دست می‌شوند.با آپ ماوس، نیروی مورد نیاز برای کلیک کردن توسط اکستانسورها تامین می‌شود که برای باز کردن دست مورد استفاده هستند. این کار باعث یک حرکت متفاوت شده و می‌تواند درد ایجاد شده توسط RSI را کمتر کند.

بنامی برای آزمایش این ایده دست به ساخت یک نمونه پیش‌ساخت زیبا از این ماوس زده است. ازآنجایی که وی از درد ایجاد شده توسط یک ماوس معمولی رنج می‌برد، توانست از شرایط خود برای آزمایش میزان کاهندگی درد توسط این دستگاه استفاده کند. وی پس از سه ماه استفاده از این دستگاه، کارکرد آن را عالی توصیف کرد. این مبدع آمریکایی برای آزمایش سودمند بودن این دستگاه برای افراد پیشنهاد کرده که انگست اشاره را بر روی یک ماوس معمولی تا ۱۰ بار بالا ببرند. اگر این شیوه برای آنها احسااس بهتری را به ارمغان می‌آورد، در آن زمان این جایگزین برای آنها جوابگو خواهد بود.

یکی از ویژگیهای غایب در این نمونه، چرخ اسکرول است که بنامی در حال کار بر روی آن است.این ماوس برای هر دو گروه راست و چپ دست قابل انطباق اس

javahermarket


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر , متفرقه , ,بازی آنلاین و استراتژیک تراوین
نوشته شده در چهار شنبه 13 ارديبهشت 1386
بازدید : 3517
نویسنده : امیر

                                     به نام خدا                                   Travianبازی تراوین یک بازی استراتژیک و آنلاین می باشد.این بازی مخاطبان زیادی دارد و به چندین زبان دنیا نیز ترجمه شده است.روش بازی اینگونه است که شما اول یک دهکده دارید و در اطراف آن میتوانید منابع را ارتقا بدید.با استفاده از منابع میتوانید ساختمان هایی را در مرکز دهکده بسازید.این بازی دارای سه نژاد گول،روم و توتن است که هرکدام ویژگی های متفاوتی دارند و در قسمت های بعدی به آن می پردازیم.هر کدام از شما تراوین بازی می کنید در این قسمت نظر دهید.

 جهت دیدن ادامه مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید:

javahermarket


:: موضوعات مرتبط: اطلاعات , متفرقه , ,فلش درایو مجهز به قفل تشخیص صوتی
نوشته شده در سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
بازدید : 8011
نویسنده : امیر

 

شرکت voicelok در زمینه طراحی فلش درایو ها و حفاظت از اطلاعات آنها در کنار استفاده از فن آوری اثر انگشت فعلی موجود در بازار، راه کار دیگری را ارائه کرده است. این شرکت ادعا می کند که اولین فلش درایو مجهز به فن آوری حفاظت قفل صوتی را در دنیا ساخته است.

 


این فلش درایو 8 گیگابایتی مجهز به فن آوری ردیابی و شناسایی فرکانس صوت کاربر است. به این صورت که رمزعبور به جای توالی حروف و ارقام، توسط صاحب فلش به صورت صوتی تعریف می شود. این فن آوری به گونه ای است که تنها تن صدای کاربر خود را برای بیان رمزعبور می پذیرد.

 


شخصی سازی این قفل به گونه ای است که اگر شخص دیگری رمزعبور را تکرار کند، اجازه دستیابی به اطلاعات را نمی دهد. پس دیگر نگران لو رفتن رمزعبورمان نخواهیم بود و تنها بایستی کاربر اصلی با لحن صدای خودش رمزعبور را بیان کند.

 


این فلش درایو برای انواع کامپیوتر های شخصی و مک بوک ها و بدون نیاز به نصب هیچ نوع درایوی و به راحتی با اتصال به پورت USB، قابل استفاده است.

 


نمی توان گفت تا چه اندازه امنیت این برنامه کنترلی بالا است، اما به عنوان شیوه نوینی در زمینه شخصی سازی و حفاظت اطلاعات فلش درایو ها می تواند طرفداران خاص خودش را داشته باشد.

javahermarket


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر , متفرقه , ,تعداد صفحات : 1
صفحه قبل 1 صفحه بعد